grawerowanie laserowe

Grawerowanie laserowe

Grawerowanie laserowe odbywa się dzięki wiązce światła, dzięki której otrzymujemy produkty z eleganckimi, zaprojektowanymi i estetycznymi motywami, które są niezwykle trwałe i odporne na środki chemiczne oraz warunki atmosferyczne. Grawerowanie laserowe daje możliwości odwzorowania skomplikowanych wzorów na których nie ma sposobu w innych procesach znakowania, np. w tłoczeniu. Grawerowanie laserowe odbywa się we współpracy z materiałami takimi jak papier, skóra, ekoskóra, guma, drewno, pleksa oraz wiele innych.

W laserach wykorzystywany jest promień, który przechodzi przez tubę wypełnioną gazem CO2. Kierowany jest on przez lustra, a następnie przechodzi przez soczewkę na materiał, a następnie tworzy wiązkę światła, która wypala dany wzór.

Wypalanie to odsłonięcie warstwy spodniej danego materiału, który nadaje taki kolor jaki jest jego spód.

Niestety nie możemy uzyskać dowolne żądanego koloru, tylko taki jaki jest pod spodnią warstwą materiału. Z jednej strony może być to trochę przykre, ale z drugiej strony jest to oryginalny sposób, ponieważ mamy pewność, że nie trafi się drugi taki sam motyw.

Jakość zaprojektowanego kształtu jest kluczowa aby uzyskać dodatkowe, zaprojektowane efekty. Grawera nie jest sposób usunąć z powierzchni materiału, ponieważ jest on wypalany w danym materiale.

Portfolio - Naszę realizacje

Nasz newsletter

Chcesz dostawać informację o naszych nowych usługach, towarach oraz promocjach?
Podpisz się na nasz newsletter!