Komputerów i laptopów tymczasowo nie serwisujemy.

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w serwisowaniu sprzętu komputerowego. Nasi serwisanci to profesjonaliści z niezrównaną pasją, dla których zarówno diagnoza jak i błyskawiczna naprawa problemów sprzętowych nie stanowi najmniejszego problemu, gwarantując zadowolenie naszych klientów. Dodatkowo nasza firma nie pobiera dodatkowych opłat za diagnostykę, gdy naprawa zaistniałego problemu pozostanie w rękach naszych serwisantów. Po przekazaniu urządzenia jego diagnostykę i wycenę naprawy klient otrzymuje na miejscu lub telefonicznie, a każdą naszą usługę obejmuje gwarancja.

Cennik

System operacyjny
Rozwiń 
Diagnoza (tylko w przypadku rezygnacji z naprawy)od 100 zł
Instalacja systemu operacyjnego od 120 zł
Instalacja systemu operacyjnego z zachowaniem danych

od 200 zł

Czyszczenie i optymalizacja systemu operacyjnegood 160 zł
Usuwanie szkodliwego oprogramowania

od 200 zł

Instalacja sterowników

od 40zł / sterownik

Instalacja oprogramowania użytkowego

od 40 zł / oprogramowanie

Podzespoły
Rozwiń 
Wymiana dyskuod 100 zł
Wymiana matrycy

od 200 zł

Wymiana taśmy matrycy

od 100 zł

Wymiana inwertera matrycy

od 100 zł

Wymiana płyty głównejod 200 zł
Wymiana układu chłodzeniaod 120 zł
Wymiana klapy matrycyod 120 zł
Wymiana klawiaturyod 80 zł
Naprawa
Rozwiń 
Wymiana gniazda USBod 120 zł
Wymiana gniazda zasilania

od 120 zł

Wymiana układu BGAod 200 zł
Czyszczenie po zalaniuod 120 zł
Sieci
Rozwiń 
Podłączenie laptopa do sieci/Internetuod 60 zł
Instalacja drukarki działającej w sieci

od 160 zł

Konfiguracja routerów/APod 120 zł
Wymiana końcówki kabla RJ45

od 40 zł

Podane ceny są cenami brutto.

* Cennik obowiązuje od 17.04.2018

Najczęstsze problemy

Komputer przegrzewa się lub głośno pracuje
Rozwiń 

Głośna praca komputera lub jego wolne działanie najczęściej spowodowane jest przegrzewaniem się. Przyczyną problemu może być zatkany systemem odprowadzania ciepłego powietrza z układu chłodzącego lub pasta termoprzewodząca/termopady, które po latach pracy straciły swoje właściwości przewodnictwa cieplnego. Każde urządzenie chłodzone aktywnie (przez wentylator) z czasem ulega zabrudzeniu bez względu na warunki w których pracuje — należy regularnie dbać o czyszczenie takich sprzętów, gdyż ciągła praca procesorów lub kart graficznych w wysokich temperaturach znacznie skraca ich żywotność. W sytuacji gdy nagromadzenie się kurzu na układzie chłodzenia osiągnie poziom, który całkowicie uniemożliwi odprowadzanie podzespołom ciepła, może dojść do ich przegrzania lub nawet spalenia. Kolejnym niezmiernie istotnym elementem dbania o zdrowie naszego sprzętu jest wymiana past termoprzewodzących/termopadów, które odpowiedzialne są za przenoszenie ciepła generowanego przez podzespoły do układu chłodzenia. Pasty te jak i termopady z czasem wytracają swoją zdolność przewodzenia, co może spowodować identyczną sytuację opisaną powyżej, gdyż nawet w pełni czysty układ chłodzenia nie jest w stanie nic zdziałać, jeżeli temperatura podzespołów nie jest mu wcale przekazywana. Pastę i termopady zaleca się wymieniać co dwa lata.

Problemy z klawiaturą
Rozwiń 

Problemy z klawiaturą należą do najczęściej spotykanych problemów ze względu na jej mechaniczną naturę i częstotliwość z jaką z niej korzystamy. Problemy związane z tym komponentem mogą być różne — brakujące klawisze, nierejestrowanie przez system wciśnięć przycisków, rejestrowanie wielu naciśnięć przy wciskaniu tylko jednego klawisza i wiele innych. Na wszystkie te problemy znajdziemy jednak rozwiązanie: od czyszczenia, wymiany pojedynczych przycisków aż po, w przypadku laptopów, wymianę całej klawiatury gdy będzie to konieczne.

Brak obrazu, czarny ekran w laptopie
Rozwiń 

Ekran laptopa to bardzo delikatny komponent, którego mechaniczne uszkodzenie jest niezmiernie łatwe, gdyż czasem wystarczy nawet niewielkie uderzenie we wrażliwy punkt, by cały komponent nie nadawał się już do użytku. W przypadku gdy mamy do czynienia z rozbitą lub rozlaną matrycą bądź inną formą mechanicznego uszkodzenia najczęściej naprawa komponentu nie jest możliwa i wtedy konieczna jest wymiana na nowy. Gdy jednak jest to możliwe, staramy się nie wymieniać całości, na przykład gdy uszkodzeniu uległ jedynie tzw. inwerter.

Uszkodzone gniazdo zasilania w laptopie
Rozwiń 

Zajmujemy się wymianą gniazd zasalania w laptopach. Powodem konieczności takiego działania może być jego fizyczne uszkodzenie lub obluzowanie powodujące nieregularne ładowanie się baterii lub zwarcia, które mogą być niebezpieczne dla komponentów na płycie głównej. Problemy z gniazdem zasilania mogą być spowodowane między innymi przez wątpliwej jakości zamienne zasilacze, których niewłaściwie wyprofilowany wtyk może uszkodzić gniazdko, oraz wszelkie sytuacje gdzie element ten poddany został nadmiernym przeciążeniom mechanicznym, czyli wszelkie przypadkowe szarpnięcia za kabel jak i zbyt agresywne odłączanie kabla zasilania.

Samoczynne restartowanie lub wyłączanie się
Rozwiń 

Gdy komputer restartuje się lub wyłącza pozornie bez wyraźnego powodu, przyczyną może być wiele czynników — od problemów z podzespołami: pamięcią RAM, procesorem, płytą główną, aż po konfigurację systemu operacyjnego: niewłaściwie skonfigurowane sterowniki, złośliwe oprogramowanie (wirusy). Możliwe jest również samoczynne wyłączenie urządzenia z powodu przegrzewających się podzespołów w celu uniknięcia dalszego przegrzania i spalenia.

Problem z restartowaniem lub wyłączaniem się komputera, jeżeli nie jest spowodowany konfiguracją systemu operacyjnego, a wynika z problemów z samym sprzętem, zwykle zwiastuje nadejście znacznie poważniejszej awarii, dlatego koniecznie w przypadku występowania takiego problemu należy przekazać komputer do specjalistycznego serwisu.

Problemy z Wi-Fi lub kablowym połączeniem sieciowym
Rozwiń 

Brak dostępu do Internetu poprzez Wi-Fi lub połączenie kablowe w większości przypadków wynika z błędnej konfiguracji sterownika karty sieciowej lub jego braku. W przypadku połączeń Wi-Fi często zdarza się, że karta sieciowa została nieświadomie wyłączona przez klienta za pomocą fizycznego przełącznika znajdującego się w laptopie (zwykle na jego obwodzie) lub poprzez skrót klawiszowy. Czasem jednak sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana i za brak dostępu do Internetu odpowiedzialne są programy takie jak np.: antywirus, konfiguracja zapory sieciowej (firewall). Powodem problemów z łącznością internetową może też być uszkodzona karta sieciowa bądź uszkodzone kabelki antenowe w przypadku problemów występujących z sieciami bezprzewodowymi.

Naprawa laptopa po zalaniu
Rozwiń 

Zalanie laptopa zwykle niesie za sobą najbardziej dewastujące szkody jakie możemy wyrządzić laptopowi, jeżeli sprzęt nie zostanie odpowiednio potraktowany. Najważniejsze co możemy zrobić w takiej sytuacji, to odłączyć laptopa od źródła zasilania i, jeżeli mamy taką możliwość, koniecznie odpiąć też baterię, gdyż zasilanie zalanych obwodów elektrycznych może powodować poważne zwarcia, a także silną elektro-korozję. Należy również unikać nadmiernego poruszania mokrym laptopem na ile to możliwe, ponieważ może to spowodować rozlanie cieczy do znacznie większej części elektroniki, oraz pod żadnym pozorem nie należy próbować go uruchamiać, dopóki ten nie zostanie w pełni wysuszony. Na tym etapie powinno się przekazać sprzęt serwisowi komputerowemu.

Przestrzegamy również przed popularnym w Internecie mitem, który mówi, że wrzucanie zalanej elektroniki do ryżu lub innych substancji higroskopijnych zwiększa szansę ich przeżycia. Działanie takie nie pomaga w czymkolwiek a jedynie bardzo szkodzi szkodzi — długie pozostawienie mokrych podzespołów do schnięcia powoduje korozję komponentów. Początkowo niewielkie ognisko tworzącej się korozji z czasem rośnie aż w końcu dochodzi do przerwania obwodów lub zwarć. Naprawa w takiej sytuacji potrafi czasem przerosnąć cenę komputera. Ożywanie elektroniki po kuracji ryżowej lub innych podobnych metodach odbywałoby się nawet bez ich obecności, jednak to im w takich sytuacjach przypisuje się skuteczność “naprawy”.

Bateria w laptopie nie ładuje się
Rozwiń 

W przypadku gdy laptop nie ładuje baterii w pierwszej kolejności sprawdzić należy jej stan. Bateria należy do komponentów, których ilość cykli ładowania jest ograniczona. Jednym z objawów zużycia baterii mogą być właśnie problemy z ładowaniem. Kolejnym elementem, który bardzo często zawodzi jest zasilacz laptopa. Jeżeli zarówno bateria jak i zasilacz nie są powodem braku ładowania, to winnym zwykle jest sam laptop — problemem może być gniazdko zasilania lub sama elektronika w jego wnętrzu może nie działać poprawnie.

Uszkodzenia portów USB
Rozwiń 

Porty USB ze względu na nieustannie podłączane i odłączane różnego rodzaju urządzeń (mysz, pendrive, drukarki, etc.) bardzo często ulegają awarii. Ich zużycie wynika z odkształcających się z czasem metalowych blaszek, uszkodzenia łączeń portu z płytą główną lub zniszczonych styków łączących port z podłączanym urządzeniem. Czasem zdarza się, że powodem niedziałającego portu jest przepięcie, które może spowodować uszkodzenie części mostka południowego i kontrolera USB lub obwodów odpowiedzialnych za komunikację laptopa z urządzeniami USB. W przypadku problemów z łącznością urządzeń USB zapraszamy do naszego serwisu.

Połamane zawiasy
Rozwiń 

Połamane zawiasy to bardzo popularny problem, który spowodowany może być zmęczeniem materiału i samoczynnym ich uszkodzeniem spowodowanym częstym otwieraniem i zamykaniem pokrywy laptopa, oraz przy jego upadku. Jednakże bez względu na przyczynę uszkodzenia, jeżeli mocowania zawiasów nie są zniszczone, ich wymiana zwykle jest względnie tanim zabiegiem ze względu na niskie cenny części zamiennych i nieskomplikowanym procesem wymiany w większości laptopów.

W laptopie nie działa touchpad
Rozwiń 

Wszelkie problemy z touchpadem związane są w większości przypadków z niewłaściwą konfiguracją sterowników tego urządzenia. Jeżeli jednak problem nie pochodzi z konfiguracji oprogramowania, wtedy możliwe są inne przyczyny: uszkodzenie sprzętowe panelu dotykowego, uszkodzona tasiemką łączącą touchpad z płytą główną, zniekształcone obwody na płycie głównej bądź inne tego typu uszkodzenia fizyczne.