Pozycjonowanie

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to zbiór działań mających na celu zwiększenie pozycji twojej strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania Google, czyli w wynikach niebędących reklamami. Dzięki podniesieniu pozycji w wyszukiwarce, twoja witryna www stanie się popularniejsza i łatwiejsza do odnalezienia — pozyskasz nowych odbiorców, czytelników, klientów oraz ułatwisz dotarcie do informacji o twojej działalności obecnym.

Dlaczego warto się pozycjonować?

Zoptymalizuj swoją stronę pod kątem wyszukiwarek internetowych.
Zwiększ swoją pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania Google.
Ułatw klientom odnalezienie twojej firmy i informacji o ofercie.
Zwiększ oglądalność twojej witryny www oraz sprzedaż twojej firmy.

Z czego składa się proces pozycjonowania?

Treść

Unikatowa i wartościowa treść witryny www jest najważniejszym elementem procesu pozycjonowania. Zawsze pozytywnie wpływa na pozycję w wynikach wyszukiwania, a także zachęca czytelników do pozostania w serwisie. Wiarygodny, rzetelny i użyteczny przekaz pozwoli utworzyć z czytelnikiem długofalową relację.

Linkowanie zewnętrzne

Ogromne znaczenie w procesie pozycjonowania ma również linkowanie, czyli ilość i jakość odnośników prowadzących do witryny www znajdujących się na innych stronach internetowych, a także w mediach społecznościowych. Pozytywnie na pozycję w wyszukiwarce wpływa prowadzenia konta na Twitterze czy na Facebooku.

Optymalizacja

Szybkość wczytywania witryny www jest ważnym aspektem w kontekście pozycjonowania. Wyszukiwarka Google dba o to, by na szczycie wyników wyszukiwania znajdowały się strony wczytujące się najszybciej. Oznacza to, że każda sekunda jest na wagę złota.

Struktura kodu

Sposób konstrukcji kodu serwisu internetowego ma niebagatelny wpływ na pozycjonowanie. Poprawne i efektywne wykorzystywanie znaczników semantycznych HTML, nagłówków, akapitów i spełnianie standardów W3C ułatwia wyszukiwarce Google zrozumienie treści witryny www.

Ile kosztuje pozycjonowanie witryny?

Ostateczna cena zależna jest od wielu czynników, dlatego nie ma możliwości określenia choćby orientacyjnej ceny bez spotkania z klientem i omówienia szczegółów. Zapraszamy do kontaktu!