Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w serwisowaniu sprzętu komputerowego. Nasi serwisanci to profesjonaliści z niezrównaną pasją, dla których zarówno diagnoza jak i błyskawiczna naprawa problemów sprzętowych nie stanowi najmniejszego problemu, gwarantując zadowolenie naszych klientów. Dodatkowo nasza firma nie pobiera dodatkowych opłat za diagnostykę, gdy naprawa zaistniałego problemu pozostanie w rękach naszych serwisantów. Po przekazaniu urządzenia jego diagnostykę i wycenę naprawy klient otrzymuje na miejscu lub telefonicznie, a każdą naszą usługę obejmuje gwarancja.

Cennik

System operacyjny
Rozwiń 
Diagnoza (tylko w przypadku rezygnacji z naprawy)od 50 zł
Instalacja systemu operacyjnego od 60 zł
Instalacja systemu operacyjnego z zachowaniem danych

od 100 zł

Czyszczenie i optymalizacja systemu operacyjnegood 80 zł
Usuwanie szkodliwego oprogramowania

od 100 zł

Instalacja sterowników

od 20zł / sterownik

Instalacja oprogramowania użytkowego

od 20 zł / oprogramowanie

Podzespoły
Rozwiń 
Wymiana dyskuod 50 zł
Wymiana matrycy

od 100 zł

Wymiana taśmy matrycy

od 50 zł

Wymiana inwertera matrycy

od 50 zł

Wymiana płyty głównejod 100 zł
Wymiana układu chłodzeniaod 60 zł
Wymiana klapy matrycyod 60 zł
Wymiana klawiaturyod 40 zł
Naprawa
Rozwiń 
Wymiana gniazda USBod 60 zł
Wymiana gniazda zasilania

od 60 zł

Wymiana układu BGAod 100 zł
Czyszczenie po zalaniuod 60 zł
Sieci
Rozwiń 
Podłączenie laptopa do sieci/Internetuod 30 zł
Instalacja drukarki działającej w sieci

od 80 zł

Konfiguracja routerów/APod 60 zł
Wymiana końcówki kabla RJ45

od 20 zł

Podane ceny są orientacyjne, wycena docelowa usługi jest indywidualna.

Najczęstsze problemy

Komputer przegrzewa się lub głośno pracuje
Rozwiń 

Głośna praca komputera lub jego wolne działanie najczęściej spowodowane jest przegrzewaniem się. Przyczyną problemu może być zatkany systemem odprowadzania ciepłego powietrza z układu chłodzącego lub pasta termoprzewodząca/termopady, które po latach pracy straciły swoje właściwości przewodnictwa cieplnego. Każde urządzenie chłodzone aktywnie (przez wentylator) z czasem ulega zabrudzeniu bez względu na warunki w których pracuje — należy regularnie dbać o czyszczenie takich sprzętów, gdyż ciągła praca procesorów lub kart graficznych w wysokich temperaturach znacznie skraca ich żywotność. W sytuacji gdy nagromadzenie się kurzu na układzie chłodzenia osiągnie poziom, który całkowicie uniemożliwi odprowadzanie podzespołom ciepła, może dojść do ich przegrzania lub nawet spalenia. Kolejnym niezmiernie istotnym elementem dbania o zdrowie naszego sprzętu jest wymiana past termoprzewodzących/termopadów, które odpowiedzialne są za przenoszenie ciepła generowanego przez podzespoły do układu chłodzenia. Pasty te jak i termopady z czasem wytracają swoją zdolność przewodzenia, co może spowodować identyczną sytuację opisaną powyżej, gdyż nawet w pełni czysty układ chłodzenia nie jest w stanie nic zdziałać, jeżeli temperatura podzespołów nie jest mu wcale przekazywana. Pastę i termopady zaleca się wymieniać co dwa lata.

Problemy z klawiaturą
Rozwiń 

Problemy z klawiaturą nalezą do najczęściej spotykanych problemów ze względu na jej mechaniczną naturę i częstotliwość z jaką z niej korzystamy. Problemy związane z tym komponentem mogą być różne — brakujące klawisze, nierejestrowanie przez system wciśnięć przycisków, rejestrowanie wielu naciśnięć przy wciskaniu tylko jednego klawisza i wiele innych. Na wszystkie te problemy znajdziemy jednak rozwiązanie: czyszczenia i mycie, wymianę pojedynczych przycisków aż po, w przypadku laptopów, wymianę całej klawiatury.

Brak obrazu, czarny ekran w laptopie
Rozwiń 

Ekran laptopa to bardzo delikatny komponent, którego mechaniczne uszkodzenie jest niezmiernie łatwe, gdyż czasem wystarczy nawet niewielkie uderzenie we wrażliwy punkt, by cały komponent nie nadawał się już do użytku. W przypadku gdy mamy do czynienia z rozbitą lub rozlaną matrycą bądź inną formą mechanicznego uszkodzenia najczęściej naprawa komponentu nie jest możliwa i wtedy konieczna jest wymiana na nowy. Gdy jednak jest to możliwe, staramy się nie wymieniać całości, na przykład gdy uszkodzeniu uległ jedynie tzw. inwerter.

Uszkodzone gniazdo zasilania w laptopie
Rozwiń 

Zajmujemy się wymianą gniazd zasalania w laptopach. Powodem konieczności takiego działania może być fizyczne uszkodzenie lub obluzowanie powodujące nieregularne ładowanie się baterii lub zwarcia niebezpieczne dla komponentów na płycie głównej. Problemy z gniazdem zasilania mogą być spowodowane przez wątpliwej jakości zamienne zasilacze, których niewłaściwie wyprofilowany wtyk może uszkodzić gniazdko.

Samoczynne restartowanie lub wyłączanie się
Rozwiń 

Gdy komputer restartuje się lub wyłącza pozornie bez wyraźnego powodu, przyczyną może być wiele czynników — od problemów z podzespołami: pamięcią RAM, procesorem, płytą główną, aż po konfigurację systemu operacyjnego: niewłaściwie skonfigurowane sterowniki, złośliwe oprogramowanie (wirusy). Możliwe jest również samoczynne wyłączenie urządzenia z powodu przegrzewających się podzespołów w celu uniknięcia dalszego przegrzania i spalenia.

Problem z restartowaniem lub wyłączaniem się komputera, jeżeli nie jest spowodowany konfiguracją systemu operacyjnego, a wynika z problemów z samym sprzętem, zwykle zwiastuje znacznie poważniejszą awarię, dlatego koniecznie w przypadku jego występowania należy przekazać komputer do specjalistycznego serwisu.

Problemy z Wi-Fi lub kablowym połączeniem sieciowym
Rozwiń 

Brak dostępu do Internetu poprzez Wi-Fi lub połączenie kablowe w większości przypadków wynika z błędnej konfiguracji sterownika karty sieciowej lub jego braku. W przypadku połączeń Wi-Fi często zdarza się, że karta sieciowa została nieświadomie wyłączona przez klienta za pomocą fizycznego przełącznika znajdującego się w laptopie (zwykle na jego obwodzie) lub poprzez skrót klawiszowy. Czasem jednak sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana i za brak dostępu do Internetu odpowiedzialne mogą być inne programy takie jak antywirus, konfiguracja zapory sieciowej (firewall). Powodem może też być niedziałająca karta sieciowa bądź przerwane kabelki antenowe.

Naprawa laptopa po zalaniu
Rozwiń 

Zalanie laptopa zwykle niesie za sobą najbardziej dewastujące szkody jakie możemy wyrządzić laptopowi, jeżeli sprzęt nie zostanie odpowiednio potraktowany. Najważniejsze co możemy zrobić w takiej sytuacji, to odłączyć laptopa od źródła zasilania i, jeżeli mamy taką możliwość, koniecznie odpiąć też baterię, gdyż zasilanie zalanych obwodów elektrycznych może powodować poważne zwarcia, a także silną elektro-korozję. Należy również unikać poruszania mokrym laptopem, ponieważ może to spowodować rozlanie cieczy do znacznie większej części elektroniki. Na tym etapie powinno się przekazać sprzęt serwisowi komputerowemu.

Po zalaniu laptopa pod żadnym pozorem nie należy próbować go uruchamiać, dopóki ten nie zostanie w pełni wysuszony. Proces suszenia, jeżeli jest możliwość przeprowadzenia go samemu, powinien polegać na jak najszybszym rozebraniu laptopa i przepłukaniu ich alkoholem izopropylowym (IPA), który wyprze wodę i szybko wyparuje, samemu nie przewodząc i nie posiadając właściwości korozyjnych.

Popularny w Internecie mit mówi, że wrzucanie zalanej elektroniki do ryżu lub innych substancji higroskopijnych zwiększa szansę ich przeżycia, ponieważ „wchłaniają one wilgoć”. Niestety takie działanie nie pomaga w czymkolwiek a jedynie szkodzi — długie pozostawienie mokrych podzespołów do schnięcia powoduje korozję komponentów, a ożywanie elektroniki po kuracji ryżowej odbywałoby się nawet bez obecności ryżu.  Mit ten nadal krąży jako skuteczna metoda naprawcza, która jednak później powoduje śmierć sprzętu, ponieważ początkowo niewielkie ognisko korozji z czasem rośnie aż w końcu dochodzi do przerwania obwodów lub zwarć, a naprawa w takiej sytuacji potrafi przerosnąć cenę komputera.

Co jednak zrobić, jeżeli komputer nie uruchamia się, gdyż nie zajęto się nim poprawnie po zalaniu lub mimo starań i właściwego potraktowania już się nie włącza? Czy komputer nadaje się już do wyrzucenia? Odpowiedź brzmi: nie. Możliwa jest naprawa zalanej elektroniki poprzez wymianę elementów takich jak spalone lub zniszczone cieczą układy BGA; rezystory; kondensatory itp. Niestety niektóre układy scalone takie jak różnego rodzaju kontrolery, mostki etc. zwykle są trudno dostępne i bardzo drogie, dlatego zdarza się, że naprawa przerasta cenę sprzętu.

Bateria w laptopie nie ładuje się
Rozwiń 

W przypadku gdy laptop nie ładuje baterii w pierwszej kolejności sprawdzić należy jej stan. Bateria należy do komponentów, których ilość cykli ładowania jest ograniczona. Jednym z objawów zużycia baterii mogą być właśnie problemy z ładowaniem. Kolejnym elementem, który bardzo często zawodzi jest zasilacz laptopa. Jeżeli zarówno bateria jak i zasilacz nie są powodem braku ładowania, to winnym zwykle jest sam laptop — problemem może być gniazdko zasilania lub sama elektronika w jego wnętrzu może nie działać poprawnie.

Uszkodzenia portów USB
Rozwiń 

Porty USB ze względu na nieustannie podłączane i odłączane różnego rodzaju urządzeń (mysz, pendrive, drukarki, etc.) bardzo często ulegają awarii. Ich zużycie wynika z odkształcających się z czasem metalowych blaszek, uszkodzenia łączeń portu z płytą główną lub zniszczonych styków łączących port z podłączanym urządzeniem. Czasem zdarza się, że powodem niedziałającego portu jest przepięcie, które może spowodować uszkodzenie części mostka południowego i kontrolera USB lub obwodów odpowiedzialnych za komunikację laptopa z urządzeniami USB. W przypadku problemów z łącznością urządzeń USB zapraszamy do naszego serwisu.

Połamane zawiasy
Rozwiń 

Połamane zawiasy to bardzo popularny problem, który spowodowany może być zmęczeniem materiału i samoczynnym ich uszkodzeniem spowodowanym częstym otwieraniem i zamykaniem pokrywy laptopa. Do ich uszkodzenia może dojść również przy upadku komputera. Jednakże bez względu na przyczynę uszkodzenia, jeżeli mocowania zawiasów nie są zniszczone, ich wymiana zwykle jest względnie tanim zabiegiem ze względu na niskie cenny części zamiennych.

W laptopie nie działa touchpad
Rozwiń 

Wszelkie problemy z touchpadem związane są w większości przypadków z niewłaściwą konfiguracją sterowników tego urządzenia. Jeżeli jednak problem nie pochodzi z konfiguracji oprogramowania, wtedy możliwe są inne przyczyny: uszkodzenie sprzętowe panelu dotykowego, uszkodzona tasiemką łączącą touchpad z płytą główną, zniekształcone obwody na płycie głównej bądź inne tego typu uszkodzenia fizyczne.